Job > Content Writer

Oblyo Digital Agency recrutează personal pentru postul de content
writer. Canditatul ideal este o persoană capabilă să scrie cu talent și
să respecte cerințe și deadline-uri. Căutăm oameni creativi și dornici
să învețe lucruri noi.

Descrierea jobului

• Scriere și editare conținut (Redactarea de articole originale pentru clienții Agenţiei )
• Să lucreze cu CMS / WordPress
• Să participe, să urmărească și să analizeze împreună cu Account Manager-ul Media Planurile clienților.
• Research pentru produse sau servicii din diferite domenii de interes.
• Respectarea normei zilnice/săptămânale/lunare de articole
• Cunoștințe temeinice de gramatică a limbii române.

Ce trebuie să știi?

• Reguli de formatare, editare;
• Să fii foarte organizat /a ;
• Cunostinţe avansate de Limbă Engleză (exprimare, ortografie, gramatică)
• Excelente abilităţi de comunicare orală și scrisă
• Capacitatea de a lucra atât independent, cât și ca parte a unei echipe.
• Atenție la detalii
• Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan și de a respecta
deadline-uri
• Persoană dinamică

Beneficii Oferite

• Training.
• Pachet salarial atractiv.
• Mediu de lucru relaxant alături de un colectiv tânăr.

Date contact

Verificare

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?